Spoznajte najvzrušujúcejšiu spoločenskú hru týchto Vianoc

Vŕbovým prútom šesťhlavého draka neporazíš, ale čo ak na neho vytiahneš budzogáň? Vystavaj si ten najlepší ťah a zbieraj body za zachránené rozprávky.

Napínavý boj dobra so zlom – vyhrá ten, kto sa odváži poraziť aj tých najsilnejších rozprávkových zloduchov. Kto zváži svoju situáciu najlepšie, vyhráva. 

Hra obsahuje 60 ilustrovaných kariet, hraciu dosku, zlaté dukáty a hracie žetóny. Hra Rozprávkari je určená pre dvoch až štyroch hráčov od ôsmich rokov, jedna hra trvá približne 20 minút.

Ale zoberme to po poriadku. Na začiatku, ešte v devätnástom storočí, bol Pavol Dobšinský a jeho rozprávky. Kruté, krvavé, spravodlivé, také, ako si ich ľudia po večeroch rozprávali.

O sto rokov neskôr, v dvadsiatom storočí, sa Dobšinského rozprávkam dostalo spracovania, ktoré poznačilo celé generácie detských čitateľov: Benka, Fulla, Brunovský vtlačili slovenským rozprávkam svoju pečať a niektorým z nás privodili nočné mory. Bŕŕ, to strašidelné slniečko... 

Rozhodni sa správne - použiješ svoje tri želania hneď alebo budeš čakať na lepšie karty? A čo dukáty, budeš si ich šetriť do konečného bodovania alebo ich použiješ na posilnenie svojho útoku?

Pokús sa pozbierať čo najviac kompletných rozprávok, alebo uchmatni kartu, ktorá sa hodí spoluhráčovi. Zbieraj akčné karty a pri vhodnej príležitosti ich použi – získaj extra silu ako Svetovládny rytier alebo sprav zo súpera Ďura-truľa.

Čo obsahuje hra?

  • hracia doska
  • 60 ilustrovaných kariet
  • 4 bodovacie karty
  • 10 akčných kariet
  • 12 dukátov
  • 12 žetónov želaní
  • 6 bonusových žetónov
  • pravidlá a popis hry


Rozprávkari majú viaceré ambície - vzdať hold tradícii rozprávačského umenia, nadviazať na originalitu vizuálneho spracovania, oživiť Dobšinského svet a priblížiť ho ďalšej generácii. Ale najmä chceme, aby Rozprávkari bola jednoduchá a pútavá hra pre celú rodinu. Bonusovou súčasťou hry je jednoduchá minihra Laktibrada, ktorá sa hrá len s 30 kartami a trvá asi päť minút.


Dart Vader to má spočítané

Okrem spoznávania Dobšinského rozprávok má hra pre deti aj ďalší prínos, intenzívny tréning základných matematických operácií. Vďaka bodovaciemu mechanizmu môžu trénovať sčítanie, odčítanie a násobenie a majú pri tom radosť, o ktorej snívajú mnohí učitelia matematiky.