Rozprávkarov testujeme a vylepšujeme s desiatkami hráčov už takmer rok

Prvým a najdôležitejším testerom bola moja dcéra Klára. Postupne prichádzali borci, čo spoločenké hry hrávajú denne. Povieme Vám, poriadne sme sa zapotili. Hernú stratégiu, počet kariet, prekvapení v hre, či možnosti ťahov sme pozmenili asi 50-krát. Dnešný prototyp hry je vyladený do detailov tak, že v nej radosť nájdu malí, starší či hráči veľkého kalibru.


Dušu Rozprávkarom vdýchla talentovaná ilustrátorka Tina Minor

Tina Minor študovala reklamu a marketingovú komunikáciu v Bratislave. Takmer päť rokov pôsobila v reklame ako copywriterka a ideamakerka. Získala množstvo cien na prestížnych súťažiach kreativity ako Zlatý klinec, či Young Lions vo francúzskom Cannes. V roku 2013 odišla z reklamnej agentúry, aby sa mohla naplno venovať maľbe a ilustrovaniu. V súčasnosti pôsobí ako freelance ilustrátorka a ideamakerka v Bratislave.


Nahliadnite do tajomstva tvorby ilustrácií

Nailustrovať 60 hracích kariet je celkom makačka. Trvalo nám asi 6 mesiacov, kým sme našli správne motívy a doladili detaily tak, aby pri každom zdvihnutí karty hráči našli nový detail, ktorí ich upúta či zaujme.

Pri mnohých kartách Matúš a jeho dcéra Klára načrtli motív, ktorý Tina domyslela a prekreslila svojim nezameniteľným štýlom. Pozrite si proces od vzniku skice kľúčového vizuálu, vyfarbenia, až po zalomenie rozprávky do hracích kariet.